اردیبهشت‌ماه ۹۸ صورت می‌گیرد

برگزاری همایش ملی عناب در خراسان‌جنوبی/ «عناب» به سرمایه‌گذاران معرفی می‌شود

۲۸ بهمن ۱۳۹۷ | ۰۸:۵۲ کد : ۵۳۸۵ پژوهشی
تعداد بازدید:۲۹۷
مسئول کمیته اشتغال و بازاریابی همایش ملی عناب با اشاره به برگزاری این همایش در اردیبهشت‌ماه ۹۸ گفت: برگزاری همایش ملی عناب می‌تواند فرصتی طلایی برای معرفی جایگاه اقتصادی و قابلیت سرمایه‌گذاری این محصول را برای جامعه علمی و سرمایه‌گذاران کشور محسوب گردد.
برگزاری همایش ملی عناب در خراسان‌جنوبی/ «عناب» به سرمایه‌گذاران معرفی می‌شود

لیلا محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به برگزاری همایش ملی عناب به میزبانی جهاد دانشگاهی در اردیبهشت‌ماه سال 98 اظهار داشت: این همایش با هدف معرفی آخرین یافته‌های علمی و پژوهشی استادان، دانشجویان و محققان حوزه عناب برگزار می‌شود.

وی افزود: معرفی عناب، خواص و کاربردهای آن در سطح ملی از دیگر اهداف برگزاری این همایش است.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در نظر داریم با برگزاری این همایش جایگاه اقتصادی و قابلیت سرمایه‌گذاری این محصول را به جامعه علمی و سرمایه‌گذاران کشور معرفی نماییم که این امر خود فرصت طلایی در این حوزه محسوب می‌گردد.

محمودی ادامه داد: معرفی عناب را در قالب یک برنامه برندسازی گسترده دنبال می‌نماییم، که برگزاری این همایش نیز بخشی از فرآیند برندسازی این محصول فوق استراتژیک است.

وی، برگزاری این همایش را یکی از مؤثرترین اقدامات در این راستا عنوان کرد و گفت: این همایش دو روزه در دو بخش ارائه مقالات علمی مبتنی بر جدیدترین پژوهش‌های حوزه عناب و همچنین برگزاری نمایشگاه و پنل و کارگاه‌های آموزشی پیش‌بینی شده است.

مسؤول کمیته اشتغال و بازاریابی همایش ملی عناب، تکنولوژی تولید، فرآوری و کنترل کیفیت، صنایع غذایی، صنایع دارویی، پزشکی و سلامت و همچنین اقتصاد و بازرگانی را محورهای ارائه مقالات در این همایش برشمرد.

محمودی یادآور شد: یکی از پایه‌های اقتصاد خانواده‌ها در استان خراسان‌جنوبی، محصول عناب بوده اما متأسفانه آن طور که باید به استان‌های کشور صادر نشده که بتواند بهره اقتصادی شایسته‌ای را عاید کشاورزان نماید.

وی با اشاره به اینکه بسیاری در کشور موارد مصرف این محصول را نمی‌شناسند و ما نیز در سطح ملی کاری برای توسعه مصرف این محصول مهم انجام نداده‌ایم، اضافه کرد: قصد داریم مردم ایران را با کاربردها و خواص عناب آشنا سازیم.

کلید واژه ها: همایش ملی عنابجهاددانشگاهی خراسان جنوبیاردیبهشت 98حوزه عنابسرمایه گذارانمعرفی