بهره‌گیری از روش‌های خلاقانه آموزش زبان در کالج جهاددانشگاهی خراسان جنوبی

۰۱ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۹ کد : ۴۸۱۹ آموزشی
تعداد بازدید:۳۷۵
مدیر کالج زبان‌های خارجی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: کالج زبان های خارجی جهاددانشگاهی تنها مرکز معتبر استان است که در آن ۵ زبان زنده دنیا شامل؛ انگلیسی، فرانسه، آلمانی، عربی و ترکی در حال آموزش است و به زودی براساس نیاز استان زبان چینی و اسپانیایی به مجموعه زبانهای کالج افزوده خواهد شد. 
بهره‌گیری از روش‌های خلاقانه آموزش زبان در کالج جهاددانشگاهی خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی نرگس معصومی مفرد اظهار کرد: برای افرادی که در حال فراگیری یک زبان خارجی هستند یا تصمیم دارند فراگیری یک زبان به جز زبان مادری خود را آغاز کنند، هیچ امری دلنشین‌تر از این نیست که به‌راحتی بتوانند به آن زبان صحبت کنند. 

وی افزود: روش‌های مختلفی برای یادگیری زبان وجود دارد که در صورت داشتن اطلاعات کافی در این زمینه، نه تنها فرآیند یادگیری تسریع خواهد شد بلکه فراگیری زبان به یک فعالیت شیرین و مفرح تبدیل می‌شود. 

مدیر کالج زبان‌های خارجی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه یادگیری زبان از طریق گوش کردن و یا تماشای فیلم از جمله این روش‌ها است، تصریح کرد: یادگیری زبان شامل تقویت و فراگیری چهار مهارت شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن است که هر کدام روش‌های علمی خاص خود را دارد. 

معصومی مفرد   ادامه داد: متاسفانه گاهی اوقات عدم اطلاع و یا عدم پیاده سازی درست روش‌های آموزش زبان از سوی آموزش دهندگان باعث بی رغبتی فراگیران برای ادامه یادگیری می‌شود و یا حتی باعث به وجود آمدن این تفکر در آن‌ها می‌شود که توانایی و استعداد فراگیری زبان خارجی را ندارند. 

وی افزود: این در حالی است که مشاوره درست در زمینه فراگیری زبان و آموزش زبان به روش‌های نو و استاندارد، لذت یک فعالیت ارزشمند را به فراگیران منتقل می‌کند که در کنار مزایای فراوان از جمله کسب شغل بهتر، پیشرفت آموزشی، امکان استفاده از منابع پژوهشی زبان اصلی و امکان استفاده موثرتر از کامپیوتر و نرم افزارها بخشی از فواید مغزی را نیز به دنبال دارد. 

تأثیر یادگیری زبان روی مغز

مدیر کالج زبان‌های خارجی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با اشاره به فواید یادگیری زبان برای مغز، بیان کرد: یادگیری زبان باعث تقویت هوش، حافظه و تمرکز شده و خلاقیت افراد را پرورش می‌دهد. 

معصومی مفرد  ادامه داد: یادگیری زبان برای مغز یک تمرین محسوب می‌شود و زمانی که مغز در وضعیت تمرین قرار می‌گیرد به مرور زمان قوی‌تر می‌شود. 

وی تصریح کرد: یادگیری زبان دوم یکی از بهترین روش‌های عملی برای بالا بردن ذکاوت و تیزهوشی است و همچنین می‌تواند از مغز در برابر کهولت سن محافظت کند. 

مدیر کالج زبان‌های خارجی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: در این راستا کالج زبان های خارجی جهاددانشگاهی تنها مرکز معتبر استان است که در آن 5 زبان زنده دنیا شامل؛ انگلیسی، فرانسه، آلمانی، عربی و ترکی در حال آموزش است و به زودی براساس نیاز استان زبان چینی و اسپانیایی به مجموعه زبانهای کالج افزوده خواهد شد. 

معصومی مفرد  ادامه داد: در کالج زبان‌های خارجی همواره به دنبال بهره‌گیری از روش‌های خلاقانه و به روز آموزش زبان هستیم تا زبان آموزان آموزش‌های شیرینی از فراگیری زبان را تجربه کنند. 

وی افزود: یادگیری زبان در محیط، برگزاری مسابقه‌های علمی متنوع، برنامه آموزشی زبان در سینما، برگزاری کارگاه‌های آموزشی ویژه والدین، اجرای فراگیران کودک در حضور والدین و انتشار ویژه نامه از جمله برنامه‌های این کالج بوده که در آموزش فراگیران و رضایت مندی آن‌ها بسیار موثر بوده است. 

مدیر کالج زبان‌های خارجی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: هم اکنون کالج زبان در آموزش رده‌های سنی کودکان 7 تا 12 سال و بزرگسالان فعالیت می‌کند. 

معصومی فرد اظهار کرد: همچنین دوره‌های تخصصی آزمون‌های بین‌المللی مانند آیلتس، تافل و آزمون‌های پیشرفته داخلی از جمله EPT از استقبال خوبی برخوردار است که این استقبال حاصل برنامه‌های جامع و علمی است که در کالج دنبال می‌شود.

وی تصریح کرد: کادر مدرسین کالج از طریق آزمون جذب و پس از طی مراحل مصاحبه علمی    و عمومی گزینش شده‌اند.   

مدیر کالج زبان‌های خارجی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در راستای ارتقای سطح علمی و دانش به روز همکاران و انتقال تجارب مفید تدریس، جلسات منظم آموزشی ویژه اساتید برگزار می‌شود، یادآور شد: در استان برای اولین بار دوره تخصصی تربیت مدرس آیلتس برگزار شد و براساس تقاضا دوره‌های تربیت مدرس انگلیسی نیز به صورت سالانه برگزار می‌شود.

کلید واژه ها: آموزش زبانروش خلاقانهکالج جهاددانشگاهی خراسان جنوبی