به همت مرکز نوآوری عناب علمی کاربردی جهاددانشگاهی استان؛

استارت آپ  «نوآوری در بسته بندی عناب و فرآورده های آن» در خراسان جنوبی برگزار می شود

۰۶ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۴۲ کد : ۳۱۲۹۸ آموزشی
تعداد بازدید:۲۶۷
رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی خبر داد: اولین رویداد شتاب (استارت آپی) مرکز نوآوری عناب موسسه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی استان با موضوع «نوآوری در بسته بندی عناب و فرآورده های عناب» ۲۶ خردادماه جاری، به صورت مجازی برگزار می شود
استارت آپ  «نوآوری در بسته بندی عناب و فرآورده های آن» در خراسان جنوبی برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، جلال الدین صادقی، رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی ، 6 خرداد ماه به خبرنگاران رسانه های گروهی، هدف از برگزاری این رویداد را دریافت ایده های خلاقانه و نوآورانه برای ایجاد ارزش افزوده از طریق بسته بندی عناب، توجه به موضوع بسته بندی عناب به عنوان یکی از چالش های اصلی در ارائه این محصول به بازارهای داخلی و خارجی با هدف تجاری سازی ایده های واصله به این رویداد عنوان کرد.

وی ادامه داد: با حمایت این رویداد از ایده های برتر در بسته بندی عناب و فرآورده های عناب و ورود این ایده ها به چرخه تولید، زمینه های جدیدی برای سرمایه گذاری و خلق ثروت از عناب به وجود خواهد آمد.

صادقی بیان کرد: این رویداد یک روزه با محوریت بسته بندی عناب و در موضوعات بازار پسندی، حفظ کیفیت و ماندگاری، طراحی بسته بندی صادراتی، بسته بندی سالم و زیست سازگار، خلاقیت و نوآوری در طراحی بسته بندی و همچنین صنایع دستی و المان های فرهنگی در بسته بندی، نوآوران و پژوهشگران این عرصه را برای ارائه بهترین بسته بندی با تاکید بر حفظ ماندگاری و کیفیت به همراه توجه به بازار پسندی و مارکتینگ به چالش خواهد کشید.

وی تأکید کرد: توجه به معیارهای علمی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در ارائه ایده نوآورانه باید برای طراحی بهترین بسته بندی توسط شرکت کنندگان این رویداد مورد توجه قرار گیرد.

رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی افزود: علاوه بر حمایت از ایده های برتر شامل استقرار در مرکز نوآوری و شکوفایی عناب جهاد دانشگاهی استان، حمایت از تجاری سازی ایده های برتر، حمایت از ثبت مالکیت فکری ایده های برتر و معرفی این ایده ها به صنایع مرتبط، به تیم های برگزیده اول تا سوم به ترتیب مبلغ 4، 3 و 2 میلیون تومان جایزه نقدی اهدا می شود.

صادقی تصریح کرد: صاحبان ایده های مرتبط می توانند تا 13 خرداد، ایده های خود را با مراجعه به لینک https://uastartup.uast.ac.ir/fa/form/420/annab ثبت و در این رویداد شرکت نمایند.

وی ضمن تشکر از مساعدت ویژه دانشگاه جامع علمی کاربردی استان، یادآور شد: این رویداد با حمایت بنیاد ملی نخبگان خراسان جنوبی، پارک علم و فناوری استان، اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی بیرجند، سازمان بسیج علمی، پژوهش و فناوری استان، مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی استراتژیک جهاد دانشگاهی (بیرناب)، شرکت محصولات غذایی امیرجان و شرکت زرین برگ خاوران در 26 خرداد ماه با داوری ایده های واصله به دبیرخانه رویداد برگزار و در پایان ایده های برتر بر اساس نظر داوران معرفی می شوند.