توسط پژوهشگران مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی؛

شکلات فراسودمند عناب ثبت اختراع شد

۱۳ مهر ۱۳۹۸ | ۱۲:۵۵ کد : ۱۱۹۱۱ پژوهشی
تعداد بازدید:۲۱۲
معاون پژوهشی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: شکلات فراسودمند عناب توسط پژوهشگران مجتمع تحقیقاتی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی ثبت اختراع شد.
شکلات فراسودمند عناب ثبت اختراع شد

توسط پژوهشگران مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی؛

 به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، لیلا محمودی اظهار کرد: این اختراع توسط محسن پویان مدیر مجتمع و ساره حسینی عضو گروه پژوهشی مجتمع تحقیقاتی جهاد دانشگاهی در اداره کل ثبت اختراعات کشور به شماره 98904 به ثبت رسید.

وی افزود: با توجه به افزایش سطح آگاهی افراد نسبت به محصولات سالم و با کیفیت، تقاضا برای تهیه محصولات غذایی فراسودمند در حال افزایش است.

معاون پژوهشی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی تصریح کرد: طرح تولید شکلات عناب در سال 1396 آغاز شد. ایده تولید شکلات عناب با تلاش بی وقفه همکاران این مجتمع به ثمر رسید و امروز فرمولاسیون شکلات عناب به منظور تولید یک محصول بازار پسند و پاسخگوی ذائقه و سلیقه مصرف کننده با حفظ خواص اصلی این محصول در مسیر ورود به بازارهای مصرف است. تاکید بر فراوری محصولات استراتژیک منطقه خواهد توانست توسعه اقتصادی این محصولات را تسهیل کرده و سهم اقتصادی کشاورزان و فعالان این حوزه را به صورت چشمگیری افزایش دهد

محمودی با بیان اینکه 98 درصد عناب ایران در خراسان جنوبی تولید می­شود و جنوب خراسان قطب تولید عناب در ایران است، اظهار کرد: در صورت پرداختن و تمرکز بر فراوری محصولات استراتژیک استان از جمله عناب، بازار این محصولات بیش از پیش رونق خواهد یافت که ره آورد آن بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی کشاورزان و سایر فعالان این حوزه است.

وی گفت: محور فعالیت متخصصان حوزه صنایع غذایی در مجتمع تحقیقاتی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی فراوری محصولات استراتژیک استان مانند عناب، زرشک و زعفران است و تاکنون تولید دوازده فراورده از عناب به صورت پایلوت انجام شده­است. این محصولات نیز در مسیر دریافت گواهینامه­ها و دریافت مجوزهای لازم جهت ورود به بازار هستند.  

معاون پژوهشی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، آمادگی مجتمع تحقیقاتی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی را برای ارائه دانش فنی، ارائه مشاوره جهت تولید فرآورده­‌های عناب و یا همکاری در تولید صنعتی و نیمه صنعتی محصولات فراسودمند تهیه شده در این مرکز را برای ارائه به بازار اعلام کرد و یادآور شد: سرمایه گذاران علاقه مند به فعالیت در این حوزه می‌توانند به این مجتمع مراجعه کنند.

کلید واژه ها: شکلات فراسودمند عناب ثبت اختراع مجتمع تجقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی