مدیر طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در خراسان جنوبی:

اجرای مرحله آموزش، توانمندسازی متقاضیان طرح توسعه مشاغل خانگی در نهبندان

۳۰ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۲:۰۲ کد : ۵۴۳۸ اشتغال
تعداد بازدید:۳۶۷
مدیر طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در خراسان جنوبی خبر داد: مرحله آموزش، توانمندسازی متقاضیان طرح توسعه مشاغل خانگی در نهبندان اجرا شد.
اجرای مرحله آموزش، توانمندسازی متقاضیان طرح توسعه مشاغل خانگی در نهبندان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی منطقه خراسان جنوبی، مدیر طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان امروز، 30 بهمن ماه در جلسه‌ای با نمایندگان اداره تعاون، کار و رفاه و تأمین اجتماعی، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و صنایع دستی، صندوق کارآفرینی و امید و پشتیبانان و متقاضیان در راستای طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در نهبندان، اظهار کرد: در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی مزیت دار، سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی با همکاری دستگاه‌های اجرایی مشاغل خانگی مزیت دار استان را شناسایی و بستر اتصال به بازار را فراهم می‌کند. 

وی ضمن تشکر از نظارت و راهنمایی‌های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به‌عنوان کارفرمای پروژه، افزود: ما در این طرح سعی می‌کنیم فضای مناسب و امکانات لازم برای آموزش و فعالیت را برای متقاضیان فراهم کرده و همچنین با اتصال به بازارها و برندهای ملی، گسترش بازار فروش را فراهم کنیم. 

مدیر طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی اظهار کرد: در این طرح، مشاغل خانگی مزیت دار یعنی مشاغل سازگار با پتانسیل، منابع و فرهنگ استان شناسایی شده‌اند.  

ابراهیمی بیان کرد: هدف جهاد دانشگاهی از اجرای طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی حمایت از افرادی است که به‌صورت خرد در این حوزه فعالیت می‌کنند و تلاش می‌کنیم این افراد را به زنجیره ارزش مشاغل وصل کنیم.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح، افراد زیر نظر پشتیبان استانی و منطقه‌ای فعالیت و به برند ملی متصل خواهند شد و به‌عبارت‌دیگر زنجیره کسب‌وکار خانگی در حوزه مشاغل مزیت دار استان تکمیل خواهد شد.

مدیر طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان با اشاره به اینکه بسیاری از برندهای ملی و پشتیبان‌های استان بیان می‌کنند که بازار کار و تجهیزات لازم را داریم اما نیروی کار نداریم، افزود: در قالب این طرح با آموزش افراد متقاضی از ظرفیت آن‌ها برای تولید و اشتغال استفاده خواهد شد.

ابراهیمی با اشاره به نگاه تسهیلات محور در برخی افراد، یادآور شد: افراد نگاه خود را برای ایجاد شغل از روی تسهیلات بردارند چرا که تسهیلات عامل اصلی ایجاد شغل نبوده و صرفاً عامل کمک کننده در آن است.

کلید واژه ها: آموزشتوانمندسازیاتصال به بازارمشاغل خانگیجهاددانشگاهی خراسان جنوبی