موضوعات جدید حوزه جهاد تبیین در سخنرانی‌های محرم دیده شود

۱۲ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۰:۴۸ کد : ۴۷۲۵۲ فرهنگی
تعداد بازدید:۸۶
سرپرست جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی گفت: موضوعات جدید و کمتر پرداخته شده در سخنرانی‌های محرم دیده شود تا بتوانیم به رهیافت درستی در جهاد تبیین برسیم.
موضوعات جدید حوزه جهاد تبیین در سخنرانی‌های محرم دیده شود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، دکتر مهدی ابراهیمی، سرپرست جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی، در کارگاه جهاد تبیین در قیام امام حسین (ع) و بایسته‌های هیئت‌های مذهبی که به همت خبرگزاری ایکنا برگزار شد، در مورد رسالت خبرگزاری ایکنا، اظهار کرد: این رسانه بزرگترین خبرگزاری قرآنی جهان اسلام بوده و وظیفه و رسالت این خبرگزاری اشاعه فرهنگ قرآنی در جوامع اسلامی و به خصوص ایران است.

وی با بیان اینکه یکی از اقداماتی که جهاد دانشگاهی همواره انجام داده، اجرا و پیاده سازی فرمایشات و منویات مقام معظم رهبری است، افزود: با رصد اخبار ایکنا و ایسنای استان به جرات می‌توان گفت ماموریت این خبرگزاری‌ها و در واقع نهاد جهاددانشگاهی پیگیری اجرای منویات رهبری است.

ابراهیمی با بیان اینکه کرسی‌های آزاداندیشی یکی از موارد مورد تاکید در فرمایشات مقام معظم رهبری است، تصریح کرد: جهاددانشگاهی در این زمینه و همچنین راه اندازی مناظرات دانشجویی همواره در محیط دانشگاهی فعال بوده است.

وی با بیان اینکه یکی از موضوعات مهمی که در سال‌های اخیر پررنگ شده بحث جهاد تبیین و پرداختن به ابعاد مختلف آن است، اظهار کرد: اما باید گفت حقیقتا خدمات پس از انقلاب چه اندازه برای این نسل بیان شده؛ در جریان این اقدامات چه اندازه روی خدمات انقلاب اسلامی برای نسل هایی که اطلاعات کمتری دارند، کار کرده‌ایم؟.

مدیر مسئول خبرگزاری ایکنای خراسان‌جنوبی با بیان اینکه رسانه‌های بیگانه دائما در حال بزرگنمایی مشکلات داخل کشور هستند و این سنگینی وظیفه نهادهایی مانند جهاد دانشگاهی را بیشتر میکند، اظهار کرد: وظیفه ما به عنوان جهاد دانشگاهی و نهادهایی که فعال و دغدغه مند هستند، تبیین دستاوردهای انقلاب و تشریح مفاهیمی است که نیازمند تبیین هستند.

ابراهیمی با بیان اینکه ایام محرم فرصت مغتنمی برای پرداختن به این موضوعات است، افزود: بیان فلسفه قیام عاشور و تبیین دستاوردهای این رویداد عظیم موضوعی است که باید مورد توجه شورای جهاد تبیین جهاددانشگاهی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در طی سال فرصت‌های محدودی برای محتواسازی در این خصوص داریم، تصریح کرد: در ایام خاص مخاطب واعظان و سخنرانان طیف وسیعی از مردم هستند که ممکن است در سایر ایام سال کمتر مخاطب فعالیت های مذهبی و دینی باشند.

سرپرست جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در ایام محرم اقشار مختلف مردم و از هر گروه سنی پای خطبه‌های سخنرانان می‌نشینند و این یک فرصت استثنایی است، اظهار کرد: موضوعات جدید و کمتر پرداخته شده قیام عاشورا باید دیده شوند.

ابراهیمی با بیان اینکه هدف از برگزاری این کارگاه طرح این مفاهیم به عنوان موضوعات کلیدی است، یادآور شد: امیدواریم با همکاری سایر متولیان، این سلسله کارگاه‌ها ادامه یابد و هر کدام از ما سفیری برای ترویج آن در جامعه باشیم.

text to speech icon