در قالب طرح ملی توسعه مشاغل خانگی؛

۴۰۰ نفر از متقاضیان مشاغل مزیت دار استان آموزش رایگان می بینند

۲۹ مهر ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۵ کد : ۲۳۹۸۹ اشتغال
تعداد بازدید:۳۱۱
معاون آموزشی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی اظهار کرد: هدف از اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان ، آموزش، توانمندسازی و فراهم کردن بستر اتصال به بازارِ ۴۰۰ نفر از متقاضیان مشاغل مزیت دار استان به صورت رایگان است.
۴۰۰ نفر از متقاضیان مشاغل مزیت دار استان آموزش رایگان می بینند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، مجتبی ابراهیمی، معاون آموزشی جهادانشگاهی خراسان جنوبی گفت: الگوی ملی توسعه مشاغل خانگی، در دبیر خانه توسعه و حمایت از مشاغل خانگی معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از آسیب شناسی طرح های قبلی و انجام مطالعات داخلی و خارجی در سال 1396 طراحی و به تصویب رسید.

وی ادامه داد:  به منظور اجرای و پیاده سازی این طرح، جهاد‌دانشگاهی به عنوان یک نهاد توسعه ای، واسطه ای و تسهیلگران انتخاب و مسئول به شناسایی، توانمندسازی (آموزش و مشاوره) اشخاص حقیقی و حقوقی و پایدارسازی مشاغل خانگی با اتصال به بازار با بهره مندی از شبکه های افقی و عمودی شد.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی برای اولین بار در سال 96 در 9  استان کشور به صورت پایلوت به اجرا درآمد و در ادامه در 31 استان کشور اجرایی خواهد ش، بیان کرد:  هدف از اجرای این طرح در استان به موازات سایر استان ها، آموزش، توانمندسازی و فراهم کردن بستر اتصال به بازار تعداد 400 نفر از متقاضیان مشاغل مزیت دار استان به صورت رایگان است.

ابراهیمی ادامه داد:  این آموزش ها به دو صورت عمومی و تخصصی به متقاضیان واجد شرایط طرح ارائه می شود که  شرایط متقاضیان دارا بودن حداق 18 سال سن، بومی بودن در استان محل ثبت نام، عدم اشتغال تمام وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی (افرادی که بیمه خویش فرما دارند منعی در ثبت نام ندارند) است.

وی اظهار کرد: متقاضیان می توانند در مشاغل خیاط لباس (پوشاک) – کارباف سنتی (حوله بافی) - پرورش دهنده زنبور عسل- مترجمی زبان خارجه - تراشکار سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی - گلیم باف - ویراستاری(مقاله، کتاب و ...) - پاپیه ماشه ساز – رودوزی های سنتی- نمد دوز مدرن - جاجیم- قالی بافی - دوزنده کیف و ساک پارچه ای - پرده دوز - ملحفه دوز - دوخت لباس مبل- لعاب کار سفال (تولید/ لعاب کاری ظروف سفالی) - قلم زن – معرق کار چوب-حصیرباف- بافنده الیاف چوبی و ... در سامانه inhb.ir ثبت نام کنند.

مدیر طرح توسعه مشاغل خانگی در خراسان جنوبی با بیان اینکه ثبت نام تا ۸ آبان‌ماه ادامه خواهد داشت، یادآور شد: متقاضیان پس از ثبت‌نام؛ غربال‌گری و راستی آزمایی می‌شوند؛ سپس به متقاضیان آموزش‌ها و مشاوره‌های عمومی و تخصصی و اتصال به بازار ارائه خواهد شد.