رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی:

خون سردار شهید سلیمانی وحدت آفرین است

۱۹ دی ۱۳۹۸ | ۱۱:۲۰ کد : ۱۴۹۷۶ عمومی
تعداد بازدید:۱۰۱
رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه شهید زیباترین زخم بر پیکره هستی است، عنوان کرد: سردار سلیمانی در طول حیاتش برای جامعه اسلام تلاش‌های فراوان کرد و امروز نیز می‌بینیم که خونش وحدت‌آفرین شده است.
خون سردار شهید سلیمانی وحدت آفرین است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، جلال الدین صادقی، رئیس جهاددانشگاهی استان ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا(س)، در مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت که امروز، 19 دی در جهاددانشگاهی استان برگزار شد، گفت: شهادت حرکت است و مرگ تسلیم.

وی افزود: مرگ پایان طبیعی حیات هر موجود زنده ای است؛ ولی شهادت یک نعمت نادر و کمیاب است ، که رایگان بدست نمی آید.

رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی اظهار کرد: یکی از نشانه های برجسته و بزرگ در راه تکامل انسان مانند: عشق، وفاداری، ایثار، فداکاری، و دیگر مواردی که انسان را از محیط مادی خود متمایز می کند؛ شهادت است، شهادت یعنی گواهی دادن و شاهد بودن.

 صادقی،  شهادت را مرگ در راه ارزش ها عنوان کرد و ادامه داد: شهید زیباترین زخم بر پیکره هستی است و شهادت زیباترین غزلی است که از لب های سرخ حقیقت می تراود.

وی با اشاره به اینکه حدود 10 آیه از قرآن به صورت صریح درباره کسانی است که در راه خدا کشته شده اند، گفت: زنده بودن، رزق و روزی داشتن، آمرزش گناهان، ضایع نشدن عمل، خوشحالی شهید و وارد شدن در رحمت الهی از وعده های خداوند به شهدا است.

رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی اشاره ای به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص شهید حاج قاسم سلیمانی داشت و یادآور شد: حاج قاسم هم شجاع بود و هم اهل تدبیر، برای انجام کارهایش منطق داشت، سخنش اثرگذار بود، شجاعت و تدبیر را برای خدا خرج می کرد، هم جنگاوری مسلط بود و هم به شدت مراقب حدود شرعی و الهی، به دهان خطر می رفت اما مراقب جان دیگران بود، اهل حزب و جناح خاصی نبود، به شدت انقلابی و پایبند به خط نورانی و مبارک امام بود و به این نتیجه رسیده بود که با شهادتش خدمت بزرگتری می کند. 

کلید واژه ها: جلال الدین صادقی حاج قاسم سلیمانی شهید