طی نشستی صورت گرفت؛

بررسی زمینه های همکاری بین جهاددانشگاهی خراسان جنوبی و هلال احمر

۲۵ مهر ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۰ کد : ۱۲۲۹۷ آموزشی
تعداد بازدید:۱۷۳
طی نشستی بین رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی و مدیرعامل هلال احمر استان، زمینه همکاری بین این دو سازمان مورد بررسی قرار گرفت.
بررسی زمینه های همکاری بین جهاددانشگاهی خراسان جنوبی و هلال احمر

؛به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی، جلال الدین صادقی، رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی امروز، 25 مهرماه در دیدار با مدیرعامل هلال احمر استان گفت: در کلان،  جهاد دانشگاهی در حوزه های آموزش، پژوهش ، فرهنگ و سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال فعالیت می کند.

 وی با اشاره به اینکه فعالیت ه ای جهاد دانشگاهی در تمامی حوزه‌ها گسترده است، افزود: تلاش جهاد از ابتدای انقلاب این است که فعالیت های شاخص و کاربردی انجام دهد.

صادقی با تاکید بر اینکه بزرگترین شبکه آموزش های تخصصی کشور و همچنین بزرگترین شبکه پژوهش های کاربردی مربوط به جهاد دانشگاهی است، اظهار کرد: بخشی از پژوهش‌های کاربردی حوزه پزشکی چون رویان و پژوهشگاه ابن سینا است .

وی بیان کرد:  خراسان جنوبی متناسب با مزیت های منطقه در حوزه پژوهش به سه محور گیاهان دارویی، آسیب های اجتماعی و مطالعات شهری و روستایی پرداخته است.

 رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه ویژگی مهم جهاد دانشگاهی ارتباط گسترده با دانشجو و سیستم دانشگاهی است، عنوان کرد: جهاددانشگاهی از توان عملیاتی بسیار ویژه از جوانان و دانشجویان برخوردار است.

 صادقی با اشاره به دو خبرگزاری ایسنا و ایکنا در اطلاع رسانی اثر بخش و مفید فعالیت‌های استان، گفت: مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) کمک مفید و اثربخشی در تصمیم گیری رده های مدیریتی  است.

 وی با بیان اینکه سازمان گردشگری از دیگر مراکز فرهنگی جهاد دانشگاهی است، افزود: این سازمان تلاش می‌کند دانشجویان را در وهله اول با مزیت های هر منطقه آشنا کند به گونه ای که می‌توان گفت واحد سازمان دهنده دانشجویی برای آشنا کردن دانشجویان با مزیت های استانی و کشوری است.

 رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هلال احمر مجموعه ای خوش نام است که از آن به نیکی یاد می شود، افزود پیوستگی جهاد دانشگاهی با مراکز علمی پیوستگی مداوم است و هلال احمر نیز به کار علمی توجه ویژه ای دارد.

 محمدرحیم شهریاری، مدیرعامل هلال احمر خراسان جنوبی نیز در این نشت گفت: نیاز داریم در زمینه امداد و نجات با دستگاه های علمی چون جهاد دانشگاهی اقدامات پژوهشی انجام دهیم .

 وی با اشاره به این یکی از چالش هایی که که خراسان جنوبی به شدت درگیر آن از حوادث جاده ای است که به عنوان جنگ خاموش از آن یاد می‌شود، اظهار کرد: لزوم اطلاع رسانی و آگاهی مردم از سوانح و بلایای طبیعی و نحوه برخورد با آن لازم و ضروری است و ما در این خصوص نیازمند اقدامات پژوهشی نیاز هستیم.

گفتنی است؛ در پایان نشست مصوب شد تفاهم نامه همکاری بین جهاددانشگاهی استان و هلال احمر منعقد شود.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی خراسان جنوبیهلال احمرهمکاری