با شرکت ۹۵۸ نفر؛

آزمون استخدامی مشاغل آتش نشانی در بیرجند برگزار شد

۱۹ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۸:۲۹ کد : ۱۰۴۸۵ عمومی
تعداد بازدید:۹۸۳
رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: آزمون استخدامی مشاغل عملیاتی آتش نشانی استان برگزار و جهاددانشگاهی خراسان جنوبی مجری برگزاری این آزمون بود.
آزمون استخدامی مشاغل آتش نشانی در بیرجند برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، جلال الدین صادقی، اظهار کرد: براساس تفاهم‌نامه منعقد شده با دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان جنوبی، آزمون استخدامی مشاغل عملیاتی آتش نشانی استان توسط جهاددانشگاهی خراسان جنوبی برگزار شد.
وی افزود: بر این اساس این آزمون برای جذب 35 نفر در مشاغل آتش نشانی شامل؛ 20 آتش نشان و 15 راننده وسایط نقلیه تندرو سنگین برگزار شد.
رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی ادامه داد: این آزمون در دو مرحله علمی و عملی برنامه ریزی شده، که آزمون علمی آن امروز برگزار شد و آزمون عملی از بین قبول شدگان با سه برابر ظرفیت پذیرش برگزار می‌شود که زمان آن بعد از اعلام نتایج مرحله اول اطلاع رسانی خواهد شد.
 
صادقی با اشاره به اینکه دانشگاه بیرجند زیرساخت‌های خوبی برای برگزاری این آزمون فراهم کرده است، یادآور شد: هیچ یک از افراد پذیرفته شده در بیرجند فعالیت نخواهند کرد و در شهرستان‌های استان به کارگیری خواهند شد.

شرکت ۹۵۸ نفر در آزمون استخدامی مشاغل آتش نشانی خراسان جنوبی

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان جنوبی با اشاره به شرکت ۹۵۸ نفر در آزمون مشاغل آتش نشانی، گفت: از این تعداد ۳۵ نفر پذیرفته می‌شوند که در پایگاه‌های آتش نشانی سطح استان به کار گیری خواهند شد.
حمید حلاج مقدم اظهار کرد: آزمون استخدام آتش نشانان خراسان جنوبی همزمان با سراسر کشور در دانشگاه بیرجند امروز برگزار شد.
وی افزود: به منظور تامین نیروی
 انسانی مورد نیاز در مشاغل آتش نشانی شهرداری‌های استان، آزمون استخدام پیمانی برای دو رشته شغلی آتش نشان و راننده وسایط نقلیه سنگین مرتبط با آتش نشانی توسط مرکز آزمون جهاد دانشگاهی برگزار شد.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه کمیته این آزمون در معاونت عمرانی استانداری تشکیل شده و جهاددانشگاهی مجری برگزاری آزمون است، تصریح کرد: از حدود دو ماه گذشته فرآیند برنامه ریزی این آزمون آغاز و اقدامات مفیدی انجام شد.
حلاج مقدم با اشاره به شرکت
۹۵۸ نفر در این آزمون، اظهار کرد: از این تعداد ۳۵ نفر پذیرفته می‌شوند که در پایگاه‌های آتش نشانی سطح استان به کار گیری خواهند شد.
وی با ابراز رضایت از روند برگزاری آزمون و اقدامات جهاددانشگاهی، بیان کرد: پس از آزمون علمی، حداکثر تا پایان شهریورماه جاری، سه برابر ظرفیت اعلام شده و افراد در آزمون عملی شرکت خواهند کرد.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه حدود
۱۰۰ نفر از استان‌های دیگر که در این مقطع زمانی در خراسان جنوبی حضور داشتند، نیز در بیرجند آزمون دادند، اظهار کرد: امیدواریم تا پایان سال جاری فرآیند جذب این افراد انجام شود.

گزینش ۳۵ نفر برای پایگاه‌های آتش نشانی ۲۰ شهر خراسان جنوبی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: پس از طی مراحل آزمون استخدامی آتش نشانی، ۳۵ نفر انتخاب و در ۲۰ شهر استان مشغول فعالیت خواهند شد.
سید کمال الدین میرجعفریان نیز اظهار کرد: در راستای برنامه‌هایی که در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشوری برای تخصیص سهمیه به کارگیری و استخدام افراد در آتش نشانی در نظرگرفته شده است، آزمون استخدامی مشاغل آتش نشانی در استان نیز برگزار شد.
وی ادامه داد: مجری این آزمون جهاددانشگاهی بوده و این نهاد از همان روزهای اولیه توانست برنامه‌ها را به خوبی اجرایی کرده و بدین ترتیب مقدمات آزمون به خوبی فراهم شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به شرکت
۹۵۸ نفر در این آزمون، افزود: پس از این آزمون، حدود ۱۰۵ نفر که سه برابر ظرفیت هستند، برای گزینش، انتخاب شده و وارد مرحله آزمون عملی خواهند شد.
میرجعفریان بیان کرد: این افراد در آزمون عملی که توسط مجموعه استانداری و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اجرا خواهد شد، شرکت می‌کنند.
وی یادآور شد: پس از آزمون عملی،
۳۵ نفر از این افراد انتخاب و پس از طی مراحل استخدامی در ۲۰ شهر استان مشغول فعالیت خواهند شد.