مدیرکل ورزش وجوانان خراسان جنوبی تاکید کرد:

نقش موثر جهاددانشگاهی در هویت سازی جوانان

۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۹ کد : ۶۵۱۵ اخبار پربازدید عمومی
تعداد بازدید:۲۵۸
مدیرکل ورزش وجوانان خراسان جنوبی بر نقش موثر جهاددانشگاهی در هویت سازی جوانان تاکید کرد و گفت: بحران هویتی که امروز با آن مواجه ایم بخشی‌ به دلیل عدم شناخت پیشینه فرهنگی و تاریخی ما است.
نقش موثر جهاددانشگاهی در هویت سازی جوانان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، جلال الدین صادقی ظهر روز گذشته، سوم اردیبهشت ماه در دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان استان اظهار کرد: جهاددانشگاهی در حوزه‌های فرهنگی، پژوهشی، آموزشی، تجاری سازی فناوری فعالیت های گسترده‌ای دارد.
وی به فعالیت‌های مرکز افکار سنجی(ایسپا) جهاددانشگاهی اشاره کرد و افزود: ایسپای خراسان‌جنوبی وابسته به جهاددانشگاهی در تولید اطلاعات دقیق حاصل از اجرای طرح‌های پژوهشی و افکارسنجی توانسته نقشی کلیدی در تصمیم سازی و تصمیم گیری مسوولان داشته باشد.
رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه اصول بنیادین و اساسی ایسپا در طراحی و اجرای فعالیت‌های پژوهشی و نظرسنجی و تاکید بر معیارهای دقیق علمی و فنی است، افزود: از نتایج این نظرسنجی‌ها و بررسی‌ها طیف وسیعی از نهادها و سازمان‌های تصمیم‌ساز در بخش دولتی و شرکت‌های خصوصی بهره‌مند شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر سازمان دانشجویان و خبرگزاری ایسنا در دانشگاه های استان فعال است، تصریح کرد: فعالیت این دفاتر در دانشگاه‌ها به منظور ارائه خدمات فرهنگی دانشجویی و انتقال به موقع و درست اخبار دانشگاه‌ها است.
رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی استان، در مقاطع کاردانی و کارشناسی در رشته‌های مختلف، پذیرش دانشجو دارد، افزود: همچنین جهاددانشگاهی استان، آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت در گروه‌های مختلف پزشکی، فنی و مهندسی، کشاورزی، علوم انسانی، مدیریت و خدمات اجتماعی را به دانشجویان و عموم مردم ارائه می‌کند که با استقبال خوبی مواجه شده است.
وی اظهار کرد: در موضوع پژوهش در جهاددانشگاهی به صورت ویژه در دو موضوع گیاهان دارویی و آسیب‌های اجتماعی ورود پیدا کرده‌‌ایم.
رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی به احداث مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اشاره کرد و ادامه داد: از اهداف این پروژه، جذب گردشگر به صورت هدفمند، انجام تحقیقات کاربردی در حوزه گیاهان دارویی، بازاریابی و برندسازی فرآورده‌های گیاهان دارویی، حذف واسطه‌ها، پشتیبانی پایان نامه‌های ارشد و دکترا، آموزش و بهینه سازی تولید و فرآوری گیاهان دارویی را می‌توان نام برد.

صادقی در ادامه بر همکاری جهاددانشگاهی و اداره کل ورزش و جوانان در حوزه های اجتماعی، فرهنگی و پژوهشی تأکید کرد.

مهران سرپرست، مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی نیز اظهار کرد:  اشتراکات فراوانی در حوزه ماموریت‌ها بین دو نهاد جهاددانشگاهی و اداره کل ورزش و جوانان وجود دارد که می‌تواند در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه جوانان در حوزه اجتماعی و فرهنگی جایگاه تعریف شده‌ای ندارند، گفت: برندسازی فرهنگی بحث مهمی است که باید موردتوجه قرار گیرد و جهاددانشگاهی با برگزاری بسیاری از برنامه ها در این زمینه نقش مهمی را ایفا می کند .

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه بسیاری از جوانان ما هنوز شناختی از خود و هویت خود ندارند، گفت: بحران هویتی که امروز با آن مواجه ایم بخشی‌ به دلیل عدم شناخت پیشینه فرهنگی و تاریخی ما است.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی خراسان جنوبیجوانانهویت سازی


نظر شما :