امروز؛

واحد تعاون و کارآفرینی در جهاددانشگاهی خراسان جنوبی افتتاح شد

۲۹ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۲:۵۱ کد : ۶۴۱۳ اخبار پربازدید اشتغال
تعداد بازدید:۴۵۰
امروز؛واحد تعاون و کارآفرینی با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جهاددانشگاهی خراسان جنوبی افتتاح شد.
واحد تعاون و کارآفرینی در جهاددانشگاهی خراسان جنوبی افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، عباس رکنی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی امروز 29 فروردین، در مراسم افتتاح واحد تعاون و کارآفرینی در جهاددانشگاهی استان اظهار کرد: براساس تفاهم نامه بین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  استان و جهاددانشگاهی فعالیت‌های خوبی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه تلاش‌هایی در این دو نهاد در راستای تعامل و بها دادن به کارآفرینی صورت می‌گیرد که بسیار حائز اهمیت است، افزود: در این واحد دانشجویان با مفاهیم کارآفرینی و تعاون آشنا خواهند شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی بیان کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمادگی دارد تا آموزش‌های تعاونی از قبیل مقررات تشکیل تعاونی‌ها و قوانین و مقررات تعاون را با یک برنامه ریزی صحیح به دانشجویان منتقل کند.

رکنی، نقش جهادانشگاهی استان  را در توسعه اشتغال بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت:  از طریق همکاری بین اداره کل تعاون و کار و رفاه اجتماعی استان و جهاددانشگاهی اقدامات خوبی در زمینه اشتغال زایی صورت گرفته و تداوم خواهد داشت.

جلال الدین صادقی، رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی نیز در این مراسم اظهار کرد: در مجموعه تعاون، نمادی از کار تیمی و گروهی و تفکر تیمی وجود دارد.

وی افزود: اگر مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی به یک ساختار دانشگاهی از جنس جهادی وصل شود، هم افزایی بسیار مطلوبی حاصل خواهد شد.

رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی ادامه داد: مجموعه جهاددانشگاهی به دلیل فعال بودن در تمامی دانشگاه‌ها، با دانشجویان ارتباط گسترده‌تری دارد و می‌توان از این تجربه استفاده کرد.

صادقی با تاکید بر ضرورت تعامل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی با جهاددانشگاهی، افزود:  اکنون در فضای فعلی جامعه، اشتغال مولد و ثروت‌آفرین بسیار مورد اهمیت قرار گرفته و در میان اقشار مختلف جامعه، دانشجویان بهترین قشر برای علمی سازی این موضوع و تحقق در بهترین حالت هستند.

وی خاطرنشان کرد: اگر دانشجویان درست هدایت و به صورت صحیح با تعاون و عملکردش آشنا شوند، می توانند الگوبرداری مناسب داشته و تفکر خلاق را به کار گیرند، خواهند توانست در راستای ارتقاء الگوها قدم برداشته و اشتغال مطلوب را ایجاد کنند.

مجتبی ابراهیمی، مدیر سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال جهاددانشگاهی خراسان‌ جنوبی نیز گفت: در راستای تعاملات مشترک دو نهاد، کارگاه برندسازی و خوشه سازی ویژه مدیران تعاونی های استان  و سمینار آشنایی با تشکیل تعاونی‌ها در سال گذشته برگزار شد.

وی از برگزاری تور ترویجی بازدید دانشجویان از تعاونی‌های برتر خبر داد و بیان کرد: در حال تهیه مونوگرافی از تعاونی برتر هستیم که ۷۰ درصد کار انجام شده است.

مدیر سازمان تجاریسازی فناوری و اشتغال جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی یادآور شد: واحد تعاون و کارآفرینی جهاد دانشگاهی امروز افتتاح شد و باشگاه تعاون و کارآفرینی استان نیز به زودی راه‌اندازی خواهد شد.

کلید واژه ها: کارآفرینیوزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعیجهاددانشگاهی خراسان جنوبیواحد تعاون و کارآفرینیبیرجند


نظر شما :

علی ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۲:۰۵
سلام. کجاست؟!
پاسخ مدیر سایت ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۱:۲۰

سلام وقت بخیر.
جهاددانشگاهی ، واقع در خیابان پاسداران، میدان قدس

ح م ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۷
سلام. ببخشید، این مورد حقیقت داره: «در این واحد مقرر است خدمات مشاوره ای و تسهیل فرآیند ایجاد و توسعه اشتغال توسط کارشناسان مجرب اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به صورت رایگان به دانشجویان عزیز استان ارائه گردد. دانشجویان گرامی می توانند جهت دریافت خدمات مشاوره ای به جهاد دانشگاهی استان واقع در خیابان پاسداران- میدان قدس مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 32219187 داخلی 119 تماس حاصل فرمایند.» منبع: سایت دانشگاه بیرجند منظورم اینه که واقعا متخصصین و کارشناسانی حضور دارن که افرادو راهنمایی کنن (متخصص باسواد واقعی منظورمه!) یا «درگیر جلسات» و «حرف زدن با همکار» و «عدم اطلاع از فلان موضوع» و «فلانی میدونه و من نمیدونم» هستن؟؟!!
پاسخ مدیر سایت ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۲:۴۷

با سلام

ضمن سپاس از توجه شما به سایت جهاد دانشگاهی و پیگیری اخبار آن، به اطلاع می رساند واحد تعاون و کارآفرینی به همین منظور تشکیل شده و در صورت پیگیری متقاضیان همکاران حتما پاسخگو خواهند بود.

یرای برقراری ارتباط با این شماره ها می توانید تماس بگیرید :

32219356 - 32219357  -32219358

 داخلی 119 ( آقای بیجاری)