به همت جهاددانشگاهی خراسان جنوبی برگزار شد؛

سمینار آموزشی تفکر سیستمی با حضور تنها همکار رسمی مایکروسافت در ایران

۲۱ فروردین ۱۳۹۸ | ۰۸:۳۴ کد : ۶۲۴۵ اخبار پربازدید آموزشی
تعداد بازدید:۳۶۰
سمینار تفکر سیستمی با حضور استاد علیرضا مهرجردی، تنها همکار رسمی مایکروسافت در ایران ، ۲۰ فروردین ماه در بیرجند برگزار شد.
سمینار آموزشی تفکر سیستمی با حضور تنها همکار رسمی مایکروسافت در ایران

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، سمینار آموزشی تفکر سیستمی با حضور استاد علیرضا مهرجردی، تنها همکار رسمی مایکروسافت در ایران به همت جهاددانشگاهی خراسان جنوبی 20 فروردین  در مجتمع گردشگری معین بیرجند برگزار شد.

جلال الدین صادقی، رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی در این سمینار اظهار کرد: مولوی یک شاعر اررشمند است که او را همه می شناسند و وقتی به اشعار او می‌نگریم می‌بینیم که او همواره به تفکر سیستمی اشاره و توجه دارد.

وی افزود: تفکر سیستمی ما را به سمت اینکه کل را ببینیم و به سمت خلق راهکارهای بلندمدت با دوام می‌برد.

رییس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه تفکر سیستمی مشکلات پیچیده را قابل حل و قابل فهم می‌کند، تصریح کرد: زمانی که مدیریت یکپارچه منابع را نمی‌دانیم این امر نشان دهنده ندانستن اهمیت تفکر سیستمی است.

صادقی با اشارا به اینکه ایجاد چالش‌های بخشی در سازمان‌ها نشان دهنده این است که هنوز با تفکر سیستمی آشنا نیستیم، افزود: تفکر سیستمی امری است که آینده سیستم‌های ما را مطمئن و امیدوار می‌کند.

رییس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی یادآور شد: نظر به اهمیت پیاده‌سازی رویکرد تفکر سیستمی در حوزه توسعه و تعالی سازمان‌ها، برآنیم تا بتوانیم در راستای برگزاری مؤثر و کارآمد این رویداد نقش‌آفرینی کنیم و این سمینار نیز در همین راستا برگزار شد.

استاد علیرضا مهرجردی نیز در سخنرانی خود با تاکید بر اینکه تفکر سیستمی در تمام بدنه سازمان است ، اظهار کرد: لازم است در سیستم‌ها به نقش منابع انسانی توجه شود.

تنها همکار رسمی مایکروسافت در ایران با اشاره به اینکه باید بین سیستم و محیط ارتباط برقرار کرد، ادامه داد: تفکر سیستمی یک چهارچوب برای حل مساله است.

وی تاکید کرد: فرهنگ سازمانی ما باید یاد بگیرد که در حل مساله همه یکسان هستند و همه باید در حل آن مشارکت داشته باشند و این باید به صورت یک باور اصلی در سازمان پیاده شود.

گفتنی است، این دوره  پیرو مجوز برگزاری دوره های آموزش ضمن خدمت،  مصوبه شورای اداری و استخدامی جهاددانشگاهی با همکاری معاونت پشتیبانی و معاونت آموزشی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی برگزار شد.

 

کلید واژه ها: سمینار آموزشیتفکر سیستمیاستاد علیرضا مهرجردیجهاددانشگاهی خراسان جنوبی


نظر شما :