۶ اسفند؛

جشنواره منطقه‌ای شعر ابن حسام در خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود

۰۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۷:۴۱ کد : ۵۴۷۹ اخبار پربازدید فرهنگی
تعداد بازدید:۲۷۱
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: ۶ اسفندماه جاری، جشنواره منطقه‌ای شعر ابن حسام با حضور مسوولان کشوری و استانی برگزار می‌شود.
جشنواره منطقه‌ای شعر ابن حسام در خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی،  حمید مرادی امروز یکم اسفند، در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری جشنواره منطقه‌ای شعر ابن حسام برای دومین سال متوالی، اظهار کرد: ۴۰۰ اثر شعری و مقاله به این جشنواره ارسال شده است.

وی گفت: برگزاری این گونه جشنواره‌ها می‌تواند گام موثری در معرفی شخصیت شاعرانی مانند ابن حسام در کشور باشد چرا که ابن حسام یگانه و بی نظیر در روزگار خود بوده و اولین سراینده شعر آیینی در کشور است.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه خاوران نامه ابن حسام نمونه‌ای از آثار برجسته این شاعر است که رشادت‌های امام علی(ع) را به تصویر کشانده است، افزود: هدف از برگزاری این جشنواره، معرفی شخصیت ابن حسام به عنوان یک چهره ملی و بین المللی است.

مرادی از دیگر اهداف این جشنواره را ایجاد تعامل بین شاعران، استعدادیابی و گفتمان سازی و پرورش استعدادهای ادبی و برجسته کردن شخصیت ابن حسام به عنوان اولین سراینده اشعار آیینی عنوان کرد.

وی اظهار کرد: در جشنواره منطقه‌ای ابن حسام امسال تلاش شده بر کیفیت آثار افزوده و از کمیت آن کاسته شود و علاوه بر بخش شعر، در بخش مقاله نیز چندین اثر به دبیرخانه ارسال و مورد داوری قرار گرفت.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: اشعار رسیده به دبیرخانه استان های چهار محال بختیاری، گیلان، مازندران، گلستان، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان سمنان، قم لرستان، کرمانشاه، خراسان جنوبی و ... بوده اشعار دریافتی در بخش جنبی نسبت به سال گذشته از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.

مرادی گفت: مراسم افتتاحیه این جشنواره در ششم اسفندماه جاری در شهرستان خوسف، خانه تاریخی تاجور واقع در خیابان شهید مطهری، ساعت 15 و مراسم اختتامیه ساعت 18 همان روز در سالن شهید چمران دانشگاه صنعتی بیرجند برگزار و از نفرات برگزیده در بخش‌های مختلف تجلیل به عمل می آید .

کلید واژه ها: جشنوارهجشنواره ابن حسامخراسان جنوبیمعاونت فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی


نظر شما :