کاهش تپش قلب با گیاه بالنگو

۰۴ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۵۲ کد : ۳۱۲۲۰ پژوهشی
تعداد بازدید:۲۰۷
مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت:  گیاه بالنگو، مقوی قلب بوده، برای رفع وحشت و خفقان همراه با گلاب کاربرد دارد و برای دلپیچه و شکم روی مؤثر است.
کاهش تپش قلب با گیاه بالنگو

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، مهندس حسین راغ آرا گفت: بالنگو با نام های دیگر بالنگوی شهری و بالنگوی شیرازی و تخم شربتی، گیاهی است با طبیعت گرم و مرطوب و تر، که خیسانده دانه آن خنک کننده و آرامبخش بوده و مسکن درد است.

مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه خیسانده دانه این گیاه نفخ معده را از بین برده و یبوست را رفع می کند، افزود: بالنگو، مقوی قلب بوده، برای رفع وحشت و خفقان همراه با گلاب کاربرد دارد و برای درمان کولیت و اسهال خونی همراه با گلاب مفید بوده و برای دلپیچه و شکم روی مؤثر است.

مهندس راغ آرا ادامه داد: برای بیماری صرع و درمان غش یک سوم لیوان گلاب، دو سوم آب جوش، یک قاشق چای خوری تخم بالنگو را مخلوط کرده و ناشتا مصرف می شود، برای شیرین کردن این مخلوط می توان از عسل استفاده کرد.

مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه گیاه بالنگو مقوی قلب و مغز است و باعث کاهش تپش قلب می شود، بیان کرد: این گیاه سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و به دفع ترشحات برونش و سینوس ها کمک می کند، همچنین برای درمان سرفه های خشک تخم بالنگو، قدومه و ریحان از هرکدام 10 گرم را باهم مخلوط کرده و 3 دقیقه ملایم جوشانده و درنهایت با عسل شیرین می نماییم.