برگزاری وبینار عفاف و حجاب در غرب

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۲ کد : ۳۰۳۵۲ فرهنگی
تعداد بازدید:۲۴۵
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی از برگزاری «وبینار عفاف و حجاب در غرب» به همت خبرگزاری ایکنا، سازمان دانشجویان ایران و مرکز علمی کاربردی جهادانشگاهی خراسان جنوبی ویژه دانشجویان استان خبر داد.
برگزاری وبینار عفاف و حجاب در غرب

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، حمید مرادی، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: به همت خبرگزاری ایکنا «وبینار عفاف و حجاب در غرب» شب گذشته ۱۲ اردیبهشت‌ماه برگزار شد.

وی اظهار کرد: این وبینار با هدف بررسی نقش زن در دنیای اسلام و دنیای غرب و همچنین تفاوت این نقش‌ها که در قرآن و روایات نیز بارها به آن پرداخته شده است، برگزار شد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی بیان کرد: این وبینار با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان و با نگاهی اجمالی به تفاوت‌های پوشش اسلامی و عدم پوشش اسلامی برای دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی بیرجند برگزار شد.

مرادی ادامه داد: مقام و منزلت انسان از همه مخلوقات برتر است؛ به شرط اینکه در سیر انسانیت خویش گام بردارد و اگر این اتفاق رخ ندهد انسان در اسفل السافلین سقوط خواهد کرد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی بیان کرد: دانشجویان جامعه اسلامی به عنوان مغز فکری جامعه باید با رهنمودهای اسلام آشنا شده تا راهی برای ادامه مسیر زندگی پیدا کنند.

وی یادآور شد: محورها و موضوعات زن در اسلام، زن در غرب، آسیب‌های عدم رعایت حجاب، فواید حجاب برای زن  و جامعه و نگاهی به زندگی خانوادگی در پرتو حجاب در این وبینار دو ساعته مطرح شد.