با ارسال ۳۵۰ اثر؛

مسابقه آب = زندگی در قائن برگزار شد

۰۸ دی ۱۳۹۸ | ۱۱:۰۲ کد : ۱۴۶۳۳ فرهنگی
تعداد بازدید:۳۱۲
مدیر مرکز قائنات با اشاره به برگزاری مسابقه آب = زندگی در این شهرستان گفت: ۳۵۰ اثر از شهرستان به دبیرخانه مسابقه ارسال شد که طبق داوری های صورت گرفته ۱۶ اثر برگزیده و یک اثر به مرحله کشوری راه یافت.
مسابقه آب = زندگی در قائن برگزار شد

مرضیه امینی، مدیر مرکز قائنات با اشاره به برگزاری مسابقه نقاشی آب = زندگی با همکاری جهاد دانشگاهی مرکز قائنات، اداره آب و فاضلاب شهری قاین و معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان، اظهار کرد: شرایط سنی افراد شرکت‌کننده در این مسابقه، در بخش کودک، گروه سنی چهار تا 9 سال و در بخش نوجوان، گروه سنی 10 تا 16 سال بوده است.

وی بیان کرد: در بخش کودک  " آب از کجا و چگونه به دست می‌آید"، "چکار کنیم که آب هدر نرود؟"، "آب چگونه ممکن است آلوده شود؟"، "آب آلوده چه ضررهایی دارد؟" و "چگونه می‌توان آب را نگهداری کرد؟" از موضوعات مسابقه بود.

مدیر مرکز قائنات ادامه داد: در بخش نوجوان نیز سرفصل‌های "در انجام چه مشاغلی به آب نیاز است؟"،  "برای اینکه آب‌ها آلوده نشودند چه باید کرد؟" و "چگونه از هدررفتن آب جلوگیری می‌کنید؟" از موضوعات این مسابقه بوده است.

امینی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی‌ها در تمامی مدارس ابتدایی دخترانه و پسرانه سطح شهرستان با همکاری آمورزش و پرورش صورت گرفت، یادآور شد: 350 اثر از شهرستان به دبیرخانه مسابقه ارسال شد که طبق داوری های صورت گرفته 16 اثر برگزیده و یک اثر به مرحله کشوری راه یافت.

کلید واژه ها: مسابقه آب = زندگی جهاددانشگاهی قائنات