برگزاری مسابقات دفاع "سه دقیقه‌ای" از پایان نامه‌های دانشجویی در خراسان جنوبی

۰۵ دی ۱۳۹۷ | ۱۳:۱۲ کد : ۴۲۶۳ اخبار پربازدید فرهنگی
تعداد بازدید:۱۸۸
به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، مسابقات دفاع "سه دقیقه‌ای" پایان نامه‌های دانشجویی در خراسان جنوبی در دانشگاه صنعتی بیرجند برگزار شد.
برگزاری مسابقات دفاع "سه دقیقه‌ای" از پایان نامه‌های دانشجویی در خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، جلال الدین صادقی، رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، امروز 5 دی، در سومین دوره از جشنواره دفاع سه دقیقه‌ای، اظهار کرد: سومین دوره از جشنواره دفاع سه دقیقه‌ای از پایان نامه‌های دانشجویی به همت سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی و معاونت‌های فرهنگی واحدها طراحی، ارائه تصویب و به اجرا درآمده است.

وی با اشاره به اینکه این برنامه برای اولین باراست که در خراسان جنوبی به اجرا درمی­آید گفت: فلسفه این مسابقات، افزایش توانمندی‌های شخصی فرد ارائه دهنده از جمله افزایش قدرت بیان، ارائه آسان و قابل فهم مطالب و تقویت زبان بدن است.

رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی ادامه داد: علاوه بر این اهداف، هدف اصلی این مسابقات بسترسازی و ایجاد زمینه برای دریافت مطلوب مطلب توسط شنونده در کوتاه‌ترین زمان است.

صادقی با بیان اینکه در دنیای امروز، کاربرد علوم و استفاده از علومی که به ایجاد اشتغال و ثروت می‌انجامد مد نظر است ، اظهار کرد: امروز یک ملت ، یک جامعه و حتی یک فرد به اندازه دانشی که تولید می‌کند قدرتمند است.

وی تصریح کرد: باید علم به گونه‌ای ارائه شود که سرمایه‌گذاران، صاحبان صنایع، مدیران شرکت‌های بزرگ و مدیران دولتی مجاب شوند در راستای عملیاتی کردن آن علم حمایت کنند و قدم بردارند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه بهترین مکان برای تمرین این مهم است، خاطرنشان کرد: تاریخ نشان داده که سیاستمداران در تغییرات جهانی و پیشرفت موثر بوده‌اند اما همواره تاثیر افراد نوآور و سازمان­های نوآور بسیار بیشتر بوده است.

رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی یادآور شد: امیدواریم با برگزاری جشنواره دفاع سه دقیقه­ای پایان نامه ها، به سمت بهره گیری بیشتر از علم و ارائه کاربردی آن قدم برداریم.

در این جشنواره، جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاهی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به رقابت پرداختند.

کلید واژه ها: مسابقه دفاع سه دقیقه ای


نظر شما :